Uncategorized

Podkład na elementy niekorodujące Rust Kill 8-5812

Rust Kill 5812 jest amerykańskim podkładem w kolorze szarym stosowanym na elementy niekorodujące tworząc idealne podłoże pod farbę nawierzchniową serii Rust Kill 6000. Jej zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni zniszczonych lub uprzednio malowanych. Podkładem zabezpieczającym możemy malować wszystkie powierzchnie niekorodujące takie jak: brąz, mosiądz, miedź, aluminium, stopy aluminium. Produkt zabezpieczający chroni przed pojawianiem się brzydkiego nalotu który osadza się np: na miedzi i zabezpiecza powierzchnię.Podkład jest kryjący stosowany w środowisku farb wodnych jak również alkidowych. Po zastosowaniu podkładu Rust Kill w kolorze szarym malujemy wszystkie powierzchnie niekorodujące farbą nawierzchniową.

Charakterystyka
wewnątrz - zewnątrz
3-4 godz. do dotyku 24 godz. do ponownego malowania
Kalkulator powierzchni:
Długość ściany
m
Wysokość ściany
m
Szerokość ściany
m
Oblicz

m2:
Ilośc litrów:
Ilość Galonów:
Farby na:
Razem:
Uwaga ! Wyliczane wartości są średnim przybliżeniem ilości farby potrzebnej do pomalowania zadanej powierzchni farbą białą lub kolorem z gotowej palety na ustabilizowanym podłożu. Przy kolorach barwionych indywidualnie doliczany jest koszt pigmentu zużytego do otrzymania danego odcieniu.

Podkładem szarym możemy przemalować: beton, drewno, brąz, miedź, aluminium itp.

Kolory 8-5812 – szary Opakowania: 0,24, 0,95, 3,78 Wydajność: ok. 12m² z litra Spoiwo: oleje alkidowe Rozpuszczalnik (rozcieńczanie): White Spirit Lepkość: 75-80 ku Substancje lotne wagowo: 400gr/l Czas schnięcia: 3-4 godz. do dotyku 24 godz. do ponownego malowania Połysk: TAK – błyszczący Przechowywanie: w temperaturze pokojowej Środki ostrożności: po malowaniu wietrzenie pomieszczenia aż do zaniku zapachu Grubość powłoki: mokra – 0,06 mm, sucha – 0,03 mm

Przed przystąpieniem do malowania należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Powierzchnia musi być oczyszczona i odpylona (warto ją odkurzyć, przetrzeć czystą szmatką na mokro), sucha (zadbaj nie tylko o wytarcie jej po oczyszczeniu, ale pamiętaj, że musi być wolna od pleśni czy tłuszczu). Luźną rdzę czy łuszczącą się farbę przed malowaniem należy usunąć drucianą szczotką. Powłoki błyszczące trzeba wcześniej zmatowić papierem ściernym.

Przed użyciem produktu, należy zapoznać się z jego opisem na puszce, następnie dokładnie go mieszamy. Podkład możemy nanosić za pomocą wałka, pędzla lub natryskowo przy czym do malowania natryskowego nie dodajemy więcej jak 10% rozpuszczalnika benzynowego White Spirit, aby podkład nie stał się za żadki i nie stracił swych właściwości. Wszystkiego rodzaju zabrudzenia, jak również osad powstały na aluminium czy miedzi usuwamy, i przemywamy (White Spirit)

Dodaj swoją opinię
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 7 =


Zobacz również inne produkty